15 Ocak 2011 Cumartesi

Bucak Devlet Hastanesi Başhekimimize ve müdürümüze bir soru…Malumunuz Milliyet Blog (sokak gazetecisi) yazarlığı ve CHP Bucak İlçe Yönetim Kurulu Üyesi-Başkan Yardımcısı olarak siyasi kimliğim vardır.

Çarşıda, pazarda kulağıma çok şeyler fısıldanır ya da dedikodu yapılırken kulak misafiri olurum…

Bucak merkezde kulaktan kulağa dolaşan rivayetten dolayı şahsen rahatsız oldum. Bu nedenle anlatacağım olay; ‘doğrudur ya da yanlıştır’, ‘vardır ya da yoktur’ şeklinde Bucak kamuoyuna yapacağınız bir açıklamayla hem dedikodunun önü kesilmiş olacak, hem de Bucak Devlet Hastanemizin güzide yöneticileri zan altında kalmayacaktır.
Gelelim olaya…

13 Ocak 2011 günü Bucak Devlet Hastanesi et deposunda soğutucuların yeterli çalışmaması nedeniyle 370 kilo kırmızı et (dana) ve 70 kilo beyaz et (tavuk) bozulmuş, tutanak tutulmuş ve 14 Ocak 2011 günü Bucak Belediyesi Mezbahane bölgesine toprağa gömülmüş…

Eğer olay doğruysa gelelim sorularıma:

-Soğutuculardan sorumlu kimdir?

-Toprağa gömülen yaklaşık 8 milyar (8 bin TL) zararın oluşmasında kimlerin ihmali vardır?

-Eğer ihmal varsa; Bucak Devlet Hastanesi Yönetimi ne gibi işlem yürütmüştür?

Sayın Bucak Devlet Hastanesi Başhekimim ve müdürüm, lütfen bu olay var mı yok mu, bir vatandaş olarak bana ve kamuoyuna bir açıklama yaparsanız; hem toplumumuzun ihtiyaç duyduğu şeffaflık ilkesi gereğini yerine getirmiş olacaksanız, hem de fısıltı ya da dedikoduya son noktayı koyacaksınız.

Sabırla sizlerden gelecek açıklamaya bekleyeceğim. Eğer yok derseniz hemen ve peşinen özrümü ileteceğim.  

Saygı ve sevgilerimle…

Ömer Özdamar/Bucak-Burdur/15 Ocak 2011
Bu yazı daha önce counter kisi tarafından okundu.
Yorum Gönder