16 Aralık 2015 Çarşamba

PKK’nın düştüğü çukur..


PKK’nın üst aklı ya da hamisi (ABD, İsrail, Esad, Rusya) ne dedi?

Davran ve durma; Güneydoğu’da hemen KANTON yerler kazan ki Suriye’de olduğu gibi özerklik tanıyalım..

Oysa tüm silahlı gücünle 2 yıldır uğraştığın Hakkari’de bile bunu başaramamışsın, ne Silvan’da, ne Nusaybin’de, ne de Cizre’de bu kantonlaşma savaşı sonuç vermez..

Uluslararası taşeron örgüt haline gelen PKK, gemleri o kadar kaptırmış ki strateji belirlemekten ve akıldan yoksun halde çırpınıp duruyor.. En vahimi Kürt gençlerini bilerek ölüme gönderiyor..

Daha da vahimi ise Sosyalist Kürt ve Türk grupları IŞID’ın açık hedefi haline getirdi, Suruç ve Ankara’da sosyalist katliamına neden oldu..

Hala ısrarla bu çıkışı olmayan yoldan giden PKK; en son Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin öldürülmesine de çanak tutmuştur.

Tüm bu süreçte AKP’nin vebali yok mu?

Olmaz mı?

Var ancak 7 Haziran’da kaybedilen iktidarın tekrar kazanılması stratejisi için savaşsa savaş, kaossa kaos, krizse kriz, kısaca çoğunluk iktidarı sağlamak için ne kadar mekanizma varsa harekete geçirdi.. Ve de kazandı..

Kim kaybetti?

PKK’nın dangalaklığı ve başkasına olan uşaklığı yüzünden hem muhalif ne kadar güç varsa ezildi, hem de halkın nezdinde itibarına olabildiğince dibe çekti..

Bu arada HDP lideri Demirtaş, resmen sosis oldu, liderliği, önderliği ayaklar altına alındı..

Çare: Zararın neresinden dönersen kardır misali şehirlerde hendek işine hemen son verip; halkın gündelik yaşamını zehir etmeyecektir bu bir..

İmralı’da bulunan önderine kayıtsız şartsız teslim olacak, onun kaptanlığında Kürt hareketi nereye gidecekse gidecek bu da iki..


Ömer ÖZDAMAR
Bucak-BURDUR





Bu yazı daha önce counter kisi tarafından okundu.
Yorum Gönder