19 Ağustos 2010 Perşembe

Yiğit Bulut eksi (-) dönüşüm yaşadı…

3-4 gündür düşünüyorum…
Neyi?Yiğit Bulut vakasını…Vakaya geçmeden yaklaşımımı anlatayım. HABERTÜRK Kanalında ‘’Sansürsüz’’ programını zevkle izlerdim.Hatta Ulusalcı yönüyle takdirimi kazanmıştır. Tam 1 yıl önce bakın neler yazmışım:Öteden beri takip ettiğim, farklı bir dile ve söyleme sahip olduğunu bildiğim Yiğit Bulut Bey, çok hızlı bir yükseliş yaşadı ya da yüksek atlama yaptı.

Nereye?

HABERTÜRK Televizyonu Genel Yayın Yönetmenliği görevine…

Malumunuz Yiğit Bulut, daha önce CNN Türk ve Kanal D televizyonları ile Radikal, Vatan , Referans ve Hürriyet gazetelerinde editör, köşe yazarı, televiyon program yapımcısı ve genel yayın danışmanı olarak görev yapmıştı.

Yine malumunuz Yiğit Bey, günümüzde demode olan ulusalcı söylemi dilinden pek düşürmezdi.

Gerçi aksi fikir beyan eden, farklı başka şey söyleyen adamları hemen ulusalcı etiketini şak diye yapıştırıyorlar ama…

CİNER Grubundan nasıl bir yol ve söylem izleyecek bakacağız, izleyeceğiz…http://blog.milliyet.com.tr/HABERTURK_Televizyonun_basina_ulusalci_getirildi_/Blog/?BlogNo=197264Yazının tamamı yukarıdaki linktedir.Velhasıl 3 gün önce saat 03.30’a kadar yaklaşık 3 saat ‘’Özel Sansürsüz’’ programının konuğu Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan idi…Tabirimi hoş görün ama Sayın Başbakan’a verdi gazı, verdi gazı… Öyle bir pohpohladı ki izleyen bir yurttaş olarak utandım…Neler mi dedi?Siz ne büyük bir liderseniz! Siz ne büyük Başbakansınız! İşte IMF’yi kovdunuz, işte ABD’ye kafa tuttunuz, işte TUSİAD’ı diz çöktürdünüz, işte TOBB’u yalvarttınız mealinde falan filan…İltifatlar kırıla gidiyor. Tüm bunların karşılığında Sayın Başbakan’ın ağzından neler duydum?Yiğitçiğim, Yiğit Bulut Kardeşim…Neyse artık gelelim düşüncelerime…Peşinen 1 yıl önce Yiğit Bulut hakkında söylediklerimi geri alıyorum bu bir…Balık ya da çanak sorularla gazetecilik ve kamuoyu yayıncılığı yapılmaz bu iki…Bir daha asla Sansürsüz programını hatta HABERTÜRK Kanalını izlemem bu üç…2003 yıllarında Fatih Altaylı ATV Kanalındayken aynısını yaptı ama yaranamadı bu da dört…Saygı ve sevgilerimle…Ömer Özdamar/Burdur-Bucak/19 Ağustos 2010

Bu yazı daha önce counter kisi tarafından okundu.
Yorum Gönder