5 Ağustos 2016 Cuma

4. (dördüncü) yeni kitabım ‘’PLÜTON BİZE NEDEN KÜSTÜ?’’ yakında çıkacaktır..Binleri bulan blog yazdım ve muhtelif sitelerde yayınlandı, ayrıca 2008 yılında ‘’NORMAL ÖTESİ AŞK’’ ve 2009 yılında ‘’NORMAL ÖTESİ AŞK 2’’ isimli uzun anlatımlı öykü kitaplarım çıktı. En son 2014 yılında ‘’DÜŞ’e Yazdım’’ isimli DENEME kitabım basıldı.. 2016 yılında ise ‘’PLÜTON BİZE NEDEN KÜSTÜ?’’ adıyla yeni bir DENEME kitabımı kaleme aldım..

İlk kitaplarımda bir hayli eleştiri aldım.

Neden?

Tarzım gereği yazı dilim sade, anlaşılır ve kısa olması edebiyat dünyasının temeline aykırı olduğunu bilirim.. Oysa yazılarım ve kitaplarım edebi değer bulsun hedefi gütmez, aksine en alt tabakada yer alan sıradan insanların okuyabilmesi, anlayabilmesi ana amaçtır.. ‘’Yazı halk için mi, sanat için mi?’’ Sorusuna kesinlikle halk içindir.. Kaldı ki mektepli değil, alaylı biriyim ve o yüzden klasik edebiyat dünyasına yabancıyım..

Herkesin tarafını seçtiği Türkiye’de ben kendimi illa bir yere  konumlandıracak olursam ‘’Özgür Düşünce Tarafında’’  olarak tarif ederim.. ‘’Taraf olmazsan bertaraf olursun’’ denilse de bilinen klasik tarafgirliğin bir çıt üstünde kalmaya çabalarım hep.. Azınlık bile olsa ferasetli, sağduyulu, düşünceye saygılı, farklı fikirler duymak isteyen bir okur kitlesi var olduğuna inanırım hep..

Bir görüşe taraf ya da angaje olan yazarlardan daha tehlikeyimdir bu düzen içinde.. Çünkü düşünülmesi akla bile gelmeyen ne varsa düşünürüm, sorarım, araştırırım.. Esasen yasak edilen düşünce alanlarında tur atarım, kısaca düşünce saham mayınlıdır..

‘’PLÜTON BİZE NEDEN KÜSTÜ?’’ ismiyle çıkacak DENEME kitabımı okuma şansı bulursanız: Evrenden-ölüme, türbandan-demokrasiye, hayalden-gerçeğe, görünmez varlıklardan-görünür düzen varlıklarına kadar neler bulacaksınız neler..

Doğumumdan, 19 yaşına kadar anılarımı sahici bir dille yazdım, 1962-1980 yılları arası yaşadığım mekanları, insanları, komiklikleri, hüzünleri anlattım.. Uçuk-kaçık, meşrep fıkraları, gülmeceleri, konuları da paylaştım.

2014-Ağustos/2016-Temmuz zaman dilimi içinde kitabımın yazımı tamamlandı. Kitabın basımına sponsor olan özel ve tüzel kişiler:
1. PORTİSAN İskele ve Kalıp Sanayi A.Ş. (Antalya)
2. Gündoğdu Kuyumculuk (Bucak-BURDUR)
3. Abdullah Göksel Kesal (ANKARA)
4. İbrahim Şaçıkara (ANKARA)
5. Recep Şimşek (Bucak-BURDUR)
6. Damla-Ümit Gürbüz (Yeşilova-BURDUR) olup kitabımın basılıp yayınlanmasına katkı sağlayan, sponsor olan yukarıdaki kişi ve kurumlara minnettarım.. Çok teşekkür ederim..

Alaylı etiketiyle yazı dünyasına sokan ‘’Milliyet Blog’’ sitesine başta olmak üzere yazı yazmayı teşvik eden tüm internet sitelerine teşekkür ederim..

Ömer ÖZDAMAR

Bucak-BURDUR
Bu yazı daha önce counter kisi tarafından okundu.
Yorum Gönder