1 Ocak 2016 Cuma

Ömer Bütüner kaldı mı, gitti mi?


Evet, yılın ilk paylaşımı da bu olsun!
AKP Burdur İl Başkanı Ömer Bütüner’i istifaya zorlamak için 2015-Aralık ayının son günlerinde yönetim kurulundan 28 kişi istifa etti..

Malumunuz AKP İl Yönetim Kurulu Listesi 40 asil, 22 yedek isimlerden oluşmaktadır. 28 kişi gittiyse 22 kişi yedekten yazılır ve yönetim devam eder..
Bence kritik soru şudur:
Mevcut İl Başkanı Ömer Bütüner yanında Milletvekili Reşat Petek duracak mı?
Durmazsa il başkanlığı gider mi?..
Giderse neden?
Zaten Milletvekili Bayram Özçelik karşısında.. Bucak ve Gölhisar ilçeleri seçildiğinden beri kazan kaldırmış ve karşısında..
Peki, Milletvekili Reşat Petek destek vermezse, nasıl gider?
Basittir.. Genel merkez istifasını ister ve biter..
Yok direnirse, yönetim kurulundan 28 kişi daha istifa eder ve başkanlık düşer..
Sence gelişme nasıl olur?
Valla 28 kişinin istifasıyla ağır yaralı durumdadır..
Peki, istifa gerekçelerinde sence haklılar mı?
Bence tam haklı sayılmazlar.. Seçim sonuçlarına göre değerlendirme yapılırsa ‘’tamam, ‘7 Haziran’ seçimlerinde başarısız ama AKP tüm Türkiye’de başarısız olup sadece il başkanlığına bağlamak hata olur’’ kanaatindeyim.
‘1 Kasım’ seçimleri içinse ‘’çok başarılı olup AKP, Burdur’da gelmiş-geçmiş en yüksek oyu almış ve neredeyse 3 milletvekilini zorlamıştır’’ düşüncesindeyim..
Son ve nihai sorum Ömer Bütüner kaldı mı, gitti mi?
Hakikaten bıçak sırtıdır, yüzde 50 kalır, yüzde 50 gider..

İçimdeki ses #direnadaşdiren diyor ama sanki nafile oluyor:J)

Beklediğim haber geliyor..
Nedir o haber?
Burdur AKP Milletvekili Reşat Petek, Burdur AKP İl Başkanı Ömer Bütüner’e tam destek vermiş ve istifa edenlerin üzerine 11 maddelik bildiriyi balyoz gibi indirmiştir.
İşte istifayı düşünen ya da zorlayan tüm AKP’lilere ültimatom niteliğinde 11 madde şunlardır:

1. İstifalar usulsüzdür ve hukuken geçerli değildir.Zira istifaların sunulması gereken makam Genel Merkez değil İl Başkanlığıdır.İstifalar İl Başkanlığına sunulursa gerekli işlem yapılır ve resmiyet kazanır.

2-İstifa eden arkadaşların hiç biri istifadan önce benimle istişare etmediği gibi bilgi verme nezaketini bile göstermemişlerdir.Partimizin edep ve usulüne uymayan bu teşebbüsün yanlış olduğunu kendilerine öncülük eden gruba bildirdim.

3-7 Haziran seçim çalışmalarında göremediğim kimi arkadaşlarımızın 1 Kasım seçim zaferinin ardından partimizi iç çekişme içinde gösteren ve kamuoyunda zora sokan bu girişimlerin hiç bir haklı nedeni bulunmamaktadır.Bu nedenle asla desteklemiyorum.

4-İstemezük deyip kazan kaldırma eyleminin gelenek halini almaması için bütün teşkilat mensuplarımızın gereken hassasiyeti göstermesini bekliyorum.

5-Bizim için şahısların , kişisel ihtirasların , nefis ve egoların tatmini partimizin ulvi prensiplerinin önüne asla geçmemelidir.

6-Hiç bir makam kimse için ebedi değildir.Kongre zamanı geldiğinde usulü dairesinde yeni başkan ve yönetimi belirlenecektir.Bu kural hem il , hemde ilçe teşkilatlarımız için geçerlidir.

7-Başkalarının kusurunu arayanlar önce kendi hatalarını görme ve düzeltme erdemini göstermelidir.Amacı bağcıyı dövmek olmayanlar hatalarından dönebilmelidir.

8-Bu davaya gönül verenler birbirlerini incitmeden hataları düzeltme yolunu seçmelidir.

9-Bu dava özü ile sözü , sözü ile yazısı tutarlı olan enerjisini iç çekişmelerde harcamayan gönül erleri sayesinde milletin teveccühü ile zafer kazanmaktadır.

10-Rekor zaferler çıktığımız seçimlerden sonra , ülkemizin devasa sorunlarıyla uğraşacağımız bir zamanda , kazan kaldırma eyleminde bulunan ve bu eylemleri destekleyenler partimize , davamıza zarar vermektedir.

11-Sonuç olarak bütün dava arkadaşlarımın Genel Başkanımızın ortaya koyduğu ilkeler ve görevlendirmeleri de dikkate alarak birlik ve beraberlik içinde hareket etmelerini , gerekli hassasiyeti göstermelerini bekliyorum.Bu yazı daha önce counter kisi tarafından okundu.
Yorum Gönder